Pogoda na święta Bożego Narodzenia lepsza niż ktokolwiek by się spodziewał
fot. East News - Design Pics RM
Autor Olga Szmańda - 7 Grudnia 2020

Jest nadzieja na radosne święta mimo restrykcji. Polacy czekali wystarczająco długo, w końcu może się pojawić

Pogoda w Polsce może jeszcze zaskoczyć rodaków. Według najnowszych prognoz długoterminowych za oknami polskich domów zobaczymy śnieg. Jest to niezwykle pozytywna informacja, zwłaszcza w tym przedświątecznym okresie. Synoptycy zapowiadają, że nadzieję na białe święta daje przewidywany niż śródziemnomorski, który może spotkać się z polarnym powietrzem.

Pogoda na święta Bożego Narodzenia od wielu lat niestety rozczarowuje Polaków. Zmiany klimatu powodują, że nasi rodacy już od kilku sezonów nie zobaczyli śniegu.

Ich rodziny wyglądają jak lustrzane odbicia. Niezwykła historia związków bliźniaczek z bliźniakamiIch rodziny wyglądają jak lustrzane odbicia. Niezwykła historia związków bliźniaczek z bliźniakamiCzytaj dalej

Okazuje się, że mimo iż rok 2020 kojarzony jest z licznymi niepowodzeniami, być może chociaż grudniowa pogoda przyniesie rodakom odrobinę radości.

Zobacz także: "Masz w domu te przedmioty? Mogą być warte majątek "

Według zapowiedzi synoptyków ws. długoterminowej prognozy pogody, istnieje realna możliwość, by za oknami pojawił się śnieg. Nadzieję na bożonarodzeniową aur daje przewidywany niż śródziemnomorski, który ma spotkać się z polarnym powietrzem.

Mało kto zna fascynującą historię miłosną Katarzyny Łaniewskiej. Podobnego początku małżeństwa nie mogła sobie wyobrazićMało kto zna fascynującą historię miłosną Katarzyny Łaniewskiej. Podobnego początku małżeństwa nie mogła sobie wyobrazićCzytaj dalej

Pogoda zaskoczy Polaków na święta

Według informacji podanych przez meteorologa Marka Kuczerę, najbliższe oszacowane prognozy pogody dla Europy, pokazują. że wir polarny utrzyma się nad Europą znacznie dłużej. Tym samym Europejczycy mogą liczyć na białe święta Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Tajemnicza choroba pojawiła się za granicą. Setki osób trafiły do szpitala

Nowe prognozy dają szansę na opady śniegu zwłaszcza w dni świąteczne. Związane jest to z przewidywaniami, które prognozują również niż śródziemnomorski.

Teksty wybrane dla Ciebie:

"Prawdopodobieństwo Białych Świąt nadal będzie umiarkowanie wysokie w Europie Wschodniej oraz w większości Skandynawii. Dzięki niżowi śródziemnomorskiemu przed Bożym Narodzeniem opadów śniegu można się spodziewać na dużym obszarze Bałkanów" - czytamy na stronie mkweather.com.

Czas odkopać stare pocztówki z czasów PRL-u. Teraz można na nich nieźle zarobićCzas odkopać stare pocztówki z czasów PRL-u. Teraz można na nich nieźle zarobićCzytaj dalej

Europa może liczyć na opady śniegu

Według synoptyków inne regiony Europy, takie jak: Wyspy Brytyjskie, północne Niemcy, Francja, Hiszpania czy Włochy również mogą liczyć na opady śniegu. Niestety w tych miejscach pojawi się on jedynie w górskich regionach.

Mimo pozytywnych prognoz pogody, które podnoszą na duchu nie jednego rodaka wyczekująco świąt, należy pamiętać o możliwym błędzie meteorologów. Niestety prognozy pogody z założenia obarczone są dużym procentem braku zgodności z rzeczywistością. Jednak z pewnością te radosne prognozy, dostarczą wielu Polakom radości i szczęścia w wyczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia.

Pisaliśmy niejednokrotnie o nietypowych anomaliach pogodowych i zjawiskach meteorologicznych. Wśród tych najbardziej popularnych znalazły się te, związane ściśle z astronomią. Jednym z nich była kometa NEOWISE,która 20 lipca przeleciała nad Polską.

Drugim niezwykłym odkryciem związanym ściśle z naszą atmosferą było obalenie teorii, jakoby obecne powietrze na Ziemi miało się skończyć. Naukowcy obalili jednak tezę, że na Ziemi właściwie go już nie ma. Niedawno opublikowali wyniki badań, które pokazały, gdzie spokojnie można oddychać pełną piersią.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: onet.pl

Następny artykuł