Zdalne nauczanie będzie dużo łatwiejsze dzięki mikołajkowemu prezentowi od duchownych z Sosnowca
fot. Diecezja Sosnowiecka / Materiały prasowe
Autor Olga Szmańda - 6 Grudnia 2020

Niebywałe mikołajki w Sosnowcu. Duchowni ufundowali aż 50 laptopów do nauki zdalnej

Zdalne nauczanie w tym roku będzie o niebo łatwiejsze. Dzięki nowej mikołajkowej inicjatywie biskupa Grzegorza Kaszaki i innych duchownych, dzieci otrzymają niezwykły prezent. Księża postanowili zakupić aż 50 laptopów dla najbardziej potrzebujących uczniów. W ten sposób już w najbliższą środę komputery trafią do szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Na nowy sprzęt mogą liczyć uczniowie m.in. z Sosnowca, Dąbrowy-Górniczej czy Czeladzi.

Zdalne nauczanie, jeszcze nigdy nie było tak łatwe dla dzieci z Sosnowca i okolicznych miast. Dzięki niezwykłej inicjatywie duchownych młodzież w wieku szkolnym otrzyma mikołajkowy prezent. Biskup Grzegorz Kaszak z innym duchownymi postanowił ofiarować aż 50 laptopów dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Ich rodziny wyglądają jak lustrzane odbicia. Niezwykła historia związków bliźniaczek z bliźniakamiIch rodziny wyglądają jak lustrzane odbicia. Niezwykła historia związków bliźniaczek z bliźniakamiCzytaj dalej

Mikołajkowa inicjatywa stworzona została przez kapłanów z sosnowieckiej diecezji. Duchowni ufundowali sprzęt potrzebny do pracy dzieciom ze szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Nowe komputery tym samym trafią do uczniów m.in. w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Czeladzi, Jaworznie, Wolbromiu i Olkuszu.

Zobacz także: Kuriozalna kłótnia w TVP. Senyszyn nie mogła powstrzymać śmiechu

Zdalne nauczanie będzie dużo łatwiejsze

Do przekazania laptopów dojdzie w najbliższą środę na terenie kurii sosnowieckiej. Mimo że ofiarowanie prezentów nastąpi dopiero 9 grudnia, jest ono ściśle związane z obchodzonymi 6 grudnia mikołajkami.

- To dar serca, którym księża chcą nie tylko okazać solidarność z uczniami - to realna odpowiedź na realne potrzeby - poinformował w sobotę ks. Przemysław Lech z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

Zobacz także: 3 podstawowe objawy udaru. Kiedy je zaobserwujesz, powinieneś wezwać pomoc

Oficjalne przekazanie odbędzie się w siedzibie sosnowieckiej kurii już w najbliższą środę 9 grudnia. Prezenty są ściśle związane z obchodzonym w Kościele świętem wspomnienia św. Mikołaja, który jest m.in. patronem dzieci.

Banalny sposób na zwiększenie swojej emerytury. ZUS ujawnił rozwiązanie, z którego mało kto korzystaBanalny sposób na zwiększenie swojej emerytury. ZUS ujawnił rozwiązanie, z którego mało kto korzystaCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Jak widać to już kolejna akcja duchownych, którzy zaangażowali się w życie społeczne. Tym razem laptopy do zdalnego nauczania znacznie ułatwią uczniom naukę w trudnym dla całego kraju czasie. Nie tak dawno pisaliśmy również o ojcach Paulinach, którzy postanowili udać się do Centrum Krwiodawstwa, by oddać swoje osocze.Duchowni zaangażowali się tym samym z apel rządu, który skierowany jest do ozdrowieńców z COVID-19.

Wszyscy pokochali przygody Wszyscy pokochali przygody "Kajka i Kokoszy". Po 48 latach kultowy komiks doczekał się ekranizacjiCzytaj dalej

Duchowni postanowili wesprzeć uczniów

Duchowni z Sosnowca swoim zaangażowaniem w pomoc dzieciom odpowiedzieli na wezwanie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Duchowny niedawno wystosował oficjalny apel o pomoc dzieciom z placówek szkolnych, które znajdują się w trudnej życiowej sytuacji.

"Obecnie nie zawsze jest możliwe, aby każde dziecko w tym samym czasie uczestniczyło w lekcjach. Jest to problem szczególnie istotny w wielodzietnych rodzinach, niedysponujących odpowiednią ilością komputerów czy smartfonów. Rodzice stanęli przed problemem, jak stworzyć swoim pociechom warunki do dalszej nauki i rozwoju" - napisał ks. Przemysław Lech, inicjator akcji.

Aż 50 laptopów zakupionych przez duchownych z Sosnowca trafi do ośmiu placówek edukacyjnych. W skład miejsc, do których dotrą mikołajkowe prezenty wchodzi: Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wolbromiu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tylko dziś kultowe Fajniaki za darmo w Biedronce. Wyjaśniamy szczegóły akcjiTylko dziś kultowe Fajniaki za darmo w Biedronce. Wyjaśniamy szczegóły akcjiCzytaj dalej

Źródło: kobieta.onet.pl

Następny artykuł