Witold Pyrkosz poznał swoją żonę gdy miała zaledwie 17 lat. Mimo to połączyła ich niezwykła historia miłosna
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 20 Listopada 2020

On miał 36 lat, a ona 17. Witold Pyrkosz i jego żona stworzyli historię miłosną, która nie mieści się w głowie

Witold Pyrkosz poznał swoją wybrankę serca, gdy ta miała zaledwie 17 lat. Mimo prawie 20-letniej różnicy wieku aktor wiedział, że ukochana będzie jego żoną. Udowodnił swoją niezwykłą miłość do kobiety i to właśnie połączyło ich na resztę życia. Historia miłosna Witolda Pyrkosza i jego żony nie mieści się w głowie.

Witold Pyrkosz poznał swoją ukochaną, gdy ta miała 17 lat. Aktor zakochał się w niej, mając 36 lat, a prawie 20-letnia różnica wieku nie przeszkodziła parze w nawiązaniu relacji.

Ryszard Rynkowski w niezwykły sposób pomógł Annie Dymnej. Poświęcenie wokalisty robi wrażenieRyszard Rynkowski w niezwykły sposób pomógł Annie Dymnej. Poświęcenie wokalisty robi wrażenieCzytaj dalej

Aktor musiał udowodnić swojej ukochanej, że będzie dla niej idealnym mężem. Mimo że w momencie poznania był rozwodnikiem z dzieckiem, nie poddał się i uparcie walczył o serce swojej przyszłej żony.

Witold Pyrkosz i historia jego miłości

Witold Pyrkosz poznał swoją żonę w 1962 roku. Aktor i Krystyna Pyrkosz przeżyli ze sobą piękne 56 lat. Małżeństwo od samego początku wiedziało, że związane jest wyjątkowym uczuciem.

Mimo że Krystyna w dniu poznania Witolda Pyrkosza miała zaledwie 17 lat, aktor od razu wiedział, że to właśnie ona będzie tą jedyną. W jednym z wywiadów Witold Pyrkosz wspominał dokładnie dzień, w którym zobaczył swoją wybrankę serca.

Para poznała się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Dla Witolda Pyrkosza rok 1962 był czasem, w którym los podarował mu upragnioną miłość na długie lata. Aktor mimo upływu lat doskonale pamiętał pierwszy raz, kiedy zobaczył Krystynę.

- Był 1962 rok, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, gdy ujrzałem ją w Hotelu Francuskim w Krakowie. Piękna, biust solidna czwórka, długie czarne włosy. Miała 17 lat, ja 36. Nie była sama, przyszła z kolegami. Dosiadłem się do jej stolika. Niedługo miał być sylwester, chciałem ją zaprosić, ale ona już się z kimś umówiła. Ale tak ją potem mordowałem telefonami, że w końcu się zgodziła - mówił Witold Pyrkosz w wywiadzie dla Se.pl.

Roczny chłopiec wymagał przeszczepu nerki, rodzice tracili nadzieję. Za gest pielęgniarki będą wdzięczni do końca życiaRoczny chłopiec wymagał przeszczepu nerki, rodzice tracili nadzieję. Za gest pielęgniarki będą wdzięczni do końca życiaCzytaj dalej

Wspólne życie Witolda i Krystyny Pyrkosz

Być może z powodu różnicy wieku czy też pochodzenia z dwóch różnych światów, rodzice Krystyny nie byli zadowoleni z tego, w kim ulokowała swoje uczucia. Sporo starszy partner z małym dzieckiem nie był zdaniem teściów materiałem na męża. Para musiała spotykać się w tajemnicy. Krystyna jako nastolatka wymykała się z zajęć w szkole po to by widywać się z ukochanym. Tuż po maturze Krystyny w 1964 roku wzięli ślub.

Mimo przeciwności losu, Witold Pyrkosz udowodnił, że stanie się idealnym partnerem dla Krystyny.

Na miesiąc miodowy Witold i Krystyna Pyrkosz wybrali się do włoskiego San Remo. Jako młode małżeństwo zamieszkali we Wrocławiu. Kobieta otworzyła tam kawiarnię, którą musiała w krótkim czasie zamknąć z powodów urzędowych. Następnie wspólnie postanowili przeprowadzić się do Warszawy. Witold Pyrkosz rozpoczął wtedy pracę w Teatrze Rozmaitości.

Mimo że aktor każdego dnia zajęty był pracą na próbach, zawsze znajdował czas dla swojej rodziny. Para po wielu wspólnych przeżyciach wiedziała, że może poradzić sobie z przeciwnościami losu. W momencie kryzysu finansowego Witolda jego ukochana wyjechała do pracy za granicę. Aktor pozostał wtedy w kraju i zajął się graniem i opieką dziećmi.

Witold Pyrkosz w swoich wspomnieniach niejednokrotnie mówił, że był pod pantoflem swojej ukochanej. To właśnie Krystyna podejmowała jedne z najważniejszych decyzji w ich życiu. Jedną z nich była przeprowadzka z mieszkania w Warszawie na wieś w okolicach stolicy. Tam wspólnie zbudowali dom, który Witold Pyrkosz nazywał żartobliwie “domem niespokojnej starości”.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
  2. Dramatyczna sytuacja schroniska Kundelek. Potrzeba domów tymczasowych, pracownicy chorują, nie ma kto zajmować się zwierzakami
  3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

22 kwietnia 2017 roku Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat. Według jego kochającej żony Krystyny, było to zbyt wcześnie. Kobieta w jednym z wywiadów wyznała, że bardzo brakuje jej ukochanego męża. Ich miłość od początku była prawdziwa i bardzo niewinna. Jak widać lata wspólnego małżeństwa potwierdziły szczerość uczucia.

Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieciDo polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kamera nagrała, co robi pies w pokoju małego dziecka. Rodzicom opadły szczęki
  2. Czteroletnia dziewczynka wypadła z okna. Wstała i poszła do piekarni prosić o pomoc
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Naukowcy rozwiązali największą zagadkę Marsa i osłupieli. Gigantyczna katastrofa, chodzi o wodę na planecie
  7. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie

Źródło: polki.pl

Następny artykuł