Teresa Lipowska
Fot. TRICOLORS/East News
Autor Kamila Krótka - 15 Listopada 2020

Teresa Lipowska zdradziła, w czym tkwi sekret jej sukcesu. Urzekające słowa aktorki dają do myślenia

Teresa Lipowska to postać uwielbiana przez Polki i Polaków nie tylko za swoją - prawdopodobnie najbardziej znaną - rolę Barbary Mostowiak w serialu “M jak miłość”. To aktorka, która ma do zaprezentowania ogrom możliwości i wciąż to udowadnia. Przy tym zachwyca fanów swoim podejściem do życia. Jak udało jej się osiągnąć taki sukces?

Teresa Lipowska znana jest nie tylko ze wspaniałych ról, ale i swojego przyjaznego usposobienia. Tym razem we wspaniałych słowach opisała swoje życie w rozmowie z Polskim Radiem.

51-latka urodziła własną wnuczkę. Historia jak z filmu science fiction poruszyła cały świat51-latka urodziła własną wnuczkę. Historia jak z filmu science fiction poruszyła cały światCzytaj dalej

Teresa Lipowska wulkanem energii

Aktorka znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w “M jak miłość” ma do wspominania znacznie więcej niż ta jedna rola. Jak sama mówi: "były czasy, że grałam wszystko: rzodkiewki, kapustę, księżniczki, wszystko jak leci. I grałam to dobrze! Ale najbardziej kochałam grać w Kabarecie "Dudek".

Przez całe swoje Teresa Lipowska znana była ze swojej pozytywnej energii. Mimo upływającego wieku wciąż emanuje optymizmem, którym dzieli się z innymi. Dzięki takiej postawie osiągnęła niebywały sukces, zdobywając uznanie mnóstwa Polaków.

- Przez całe życie lubiłam marzyć i wyciągać ręce po niemożliwe. I robię tak do dzisiaj. Dla mnie największym dramatem jest to, że czuję się na 50 lat, a skończyłam już 83. Mentalnie wydaje mi się, że mogłabym jeszcze tyle zrobić: i szybciej i lepiej - mówi Lipowska dla Polskiego Radia.

Nowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekaliNowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekaliCzytaj dalej

Aktorka podkreśla, że rozpęd i siłę daje jej przede wszystkim muzyka, ale nie tylko. Jak Lipowska pokonuje zmęczenie i chandrę, szczególnie w tak trudnym dla wszystkich okresie?

- Jest kilka utworów, które mnie rozżarzają. Ale taki ogień daje mi też praca. W związku z tym, ja nie bywam zmęczona, oczywiście w cudzysłowie. Nie bywam nieszczęśliwa: ja bywam załamana, kiedy mi coś nie wyjdzie - dodaje.

Teresa Lipowska w wywiadzie mówi też o tym, jak radzi sobie ze stresem, który na co dzień towarzyszy jej w pracy. W pięknych słowach opisuje też sukcesy oraz przychylne oceny innych osób.

- Bywa tak, że ciężko pracuję nad rolą, się spalam, denerwuję się, załamuję. I nagle mi wyjdzie, sama jestem z tego zadowolona, a jeszcze ludzie to dobrze oceniają, to dla mnie jest najwyższe szczęście, jakie można sobie w życiu wyobrazić - podkreśla.

Jan Englert coraz częściej odwiedza swoją byłą żonę. Ich relacja jest zdumiewająca, poświęcenie aktora robi wrażenieJan Englert coraz częściej odwiedza swoją byłą żonę. Ich relacja jest zdumiewająca, poświęcenie aktora robi wrażenieCzytaj dalej

Teresa Lipowska nigdy się nie zatrzymuje

Teresa Lipowska ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Od 1957 roku występowała na scenie Teatru Ludowego, następnie Teatru Syrena w Warszawie. Wciąż zresztą pojawia się na deskach tego drugiego.

Jest też związana z kabaretem “Dudek”, jednak największą popularność przyniosła jej rola w serialu “M jak miłość”.

Aktorka wykłada w Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem oraz głównym wykładowcą był Janusz Zakrzeński.

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwili
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

W 2007 roku obchodziła jubileusz półwiecza pracy zawodowej na scenie.

“Nie traćcie na mnie czasu”. Niewiarygodnie wzruszająca historia 90-latka chorego na Covid-19“Nie traćcie na mnie czasu”. Niewiarygodnie wzruszająca historia 90-latka chorego na Covid-19Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łez
  2. Pilny apel WHO. Mocne słowa i wytyczne, od których zależy nasze bezpieczeństwo
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?
  7. TVP: wybuch w szpitalu covidowym. Co najmniej 10 osób nie żyje, zagraniczna tragedia

źródło: polskieradio.pl

Następny artykuł